Check

Bruttó számítás

Nettóból → Bruttó

Nettóból → Bruttó kalkulátorunk segítségével kiszámíthatod a Bruttó összeget.

Add meg a Nettó összeget és az Áfa mértékét.
Nettó: Ft
Kérlek add meg az összeget
Kérlek add meg az egyedi értéket
Eredmény Bruttó számítás után
Ár Áfa nélkül: Ft
Áfa Forintban: Ft
Ár % ÁFÁ-val: Ft
hirdetés

Cikkeink

áfa törvény 2022
Tudnivalók az áfa törvény kapcsán 2022-ben

Sok jogszabály változott 2022 január 1-től, de az áfa törvény nem tartozik ezek közé, 2022-ben is változatlan az áfa kulcsok mértéke.

áfa összeg kiszámítása
Hogyan kell kiszámolni a fizetendő áfa összegét?

Kalkulátorunk segítségével könnyedén kiszámolhatod a fizetendő áfa összegét a nettó (áfát nem tartalmazó) összeg ismeretében is és akkor is.

fordított adózás 2022
Mit kell tudni a fordított adózásról 2022-ben?

A fordított adózás 2006 júliusától van érvényben, nézzük meg most, 2022-ben milyen tudnivalók vannak a fordított áfa kapcsán.

tárgyi adómentesség
Mit jelent a tárgyi adómentesség?

A tárgyi adómentesség azt jelenti, hogy az Áfa törvény meghatároz bizonyos tevékenységeket, melyeket azok közérdekű, vagy speciális jellegére való tekintettel adómentes körbe sorol be.

alanyi adómentesség
Mit jelent az alanyi adómentesség

Az alanyi adómentesség azt jelenti, hogy a vállalkozó nem számít fel áfát az értékesített termékei, vagy szolgáltatásai után, a végfelhasználónak így csak a nettó összeget szükséges kifizetnie.

áfa bevallás határideje
Áfa bevallás határideje

Áfa hatálya alá eső vállalkozás esetén az adózás rendjéről szóló törvény határozza meg, hogy havi, negyedéves, vagy éves bevallást kell a vállalkozásunknak választania.

nav áfa számlaszám
NAV áfa számlaszám 2022

A NAV számlaszámai továbbra is változatlanok, 2022-ben is a megszokott áfa számlaszámra kell a befizetéseket teljesíteni.

áfa kalkulátor 2022
Áfa kalkulátor 2022

Az áfa mértéke nem változott 2022-ben, az áfa kulcsok továbbra is 27%, 18% és 5% értékben kerültek megállapításra, így mi is ezt használjuk a 2022-es áfa kalkulátorunknál.

áfa kulcsok mértéke
Áfa kulcsok mértéke

Az európai unióban az egyes tagállamok különböző mértékű áfa kulcsokat használnak. Az áfa kapcsán egységesek a szabályok, de az egyes tagállamoknak lehetőségük van ezt eltérően alkalmazni.

áfa fogalma
Áfa fogalma

Az áfa a forgalmi adók egyik típusa, melyet a végfogyasztás után kell fizetni. Az állami bevételek egyik jelentős forrása a társasági adó és a jövedelemadó mellett.

Európai Uniós országok

Az Európai Unióban egységes szabályokat hozott létre az Áfára vonatkozóan, azonban ezeket a szabályokat az egyes tagállamok különböző mértékben alkalmazhatják.

A legtöbb esetben Áfát kell fizetni minden termék és szolgáltatás után, az ellátási lánc összes szakaszában, beleértve a végső fogyasztónak való értékesítést is, azaz az olyan személyeket, akik valamilyen áruházban vásárolnak, történetesen az átlagembereket.

Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy Áfa terheli a gyártási folyamatot a gyártás kezdetétől teljesen a végéig, vagyis a termékekhez tartozó alkatrészeket, a cikkek szállítást, a dolgozók által végzett összerakást és csomagolást, a biztosítást és a végső fogyasztónak (azaz a vásárlóknak) történő kézbesítést.

Ismerd meg jobban az EU Áfa kulcsokat, tekintsd meg az uniós táblázatot